PERMANENTNÝ MAKE-UP

 

 

 

Cieľom permanentného make-upu alebo mikropigmentácie  je dosiahnuť estetickú korekciu, zlepšenie alebo zvýraznenie vybraných častí tváre vpravovaním mikropigmentov sterilnými ihlami určenými na tento úkon.

 

Tetovanie obočia metódou čiarkovania

 

Vymodelovanie dokonalého tvaru obočia, ktoré je na nerozoznanie od pravého. Technika čiarkovania je najnovším hitom v oblasti permanentného mejkapu. Čiarkovaním sa simuluje prirodzený rast chĺpkov obočia, hlavne vtedy, keď je obočie nevýrazné, bez formy alebo vypadalo.

Najväčšou výhodou permanentného make-upu čiarkovaním je možnosť dokonalého vymodelovania tvaru obočia, výber farby obočia od svetlejších hnedých až po tmavé, prirodzenosť a trvanlivosť. Permanentný make-up sa prevádza na celé obočie alebo len na doplnenie vypadaných častí. Nové obočie by malo vydržať dva až päť rokov. Potom postupne stráca farbu, keďže obsiahnuté prírodné pigmenty sa pomaly vytrácajú.

 

      

 

 

 

 

                                                                                                          

 

 

Očné linky – mikropigmentácia

 

Ak patríte k ženám, ktoré majú radi husté riasy a prirodzene zvýraznené oči, vyskúšajte očné linky. Pri mikropigmentácii však zabudnite na hrubé a zdvihnuté na konci oka - Kleopatrine linky. Opäť vyhráva prirodzenosť! Horná a spodná očnálinka sa mikropigmentáciou prevádza výlučne medzi vlastné riasy, čo váš pohľad rozžiari a zvýrazní. Riasy budú vyzerať hustejšie a do popredia sa dostane samotný tvar oka. Stačí už len použiť dobrú maskaru a ste prirodzená a upravená zároveň. Takéto linky sú veľmi vďačné aj vtedy, keď máte riasy veľmi riedke, alebo sa vám ceruzka pod opuchnutými, či ovisnutými viečkami rozmazáva

 

 

Ústa – mikropigmentácia sa prevádza metódou kolorovania

 

Metóda, pri ktorej sa používa hneď niekoľko farebných odtieňov. Minimálne však 3, tmavší odtieň na kontúru, o niečo svetlejší na výplň a na rozjasnenie pier svetlý do stredu. To ústa rozjasní, pery vyzerajú plnšie a objemnejšie. Navyše zabraňuje roztečeniu rúžu do vrások okolo úst.

Mikropigmentáciou sa nádherne upraví veľkosť pier, ich tvar a samozrejme farba - od jemne ružovej, ktorá je populárna pre dámy, ktoré chcú naturálny look až po sýtejsie odtiene červenej.

Prevádza sa jemnou ihlou pod lokálnym anestetikom, čím sa zákrok stáva takmer bezbolestným.

 

 

Kontraindikácie :

  • Pri zvýšenej cukrovke (keď sa podáva inzulín)
  • Pri alergii na anestetiká
  • V tehotenstve
  • Keď je pokožka veľmi opálená
  • Pri poruche imunity
  • Pri ochoreniach štítnej žľazy
  • Pri chemoterapii (najskôr za 6 mesiacov)
  • Pri zvýšenej krvácavosti, zníženej zrážanlivosti krvi
  • Nesmie sa tetovať cez materské znamienka

 

Permanentný make-up vykonáva p.Oľga Mullerová – odborníčka na permanentný make-up a kozmetickú tetováž