Lymfotaping je špeciálna technika, ktorá dlhodobo podporuje lymfatický systém. Je to špeciálna technika nalepovania pružných pások v súlade s lymfatickým systémom a zásadami lymfodrenáže. Dochádza k predĺženiu lymfodrenáže, alebo k samostatnej aktivite v lymfatickom systéme. Lymfotaping patrí do techník kineziotapingu.

Urýchľuje regeneráciu a rehabilitáciu po úrazoch, operáciách, odstraňuje lymfatické opuchy. Podporuje imunitný systém a má nenahraditeľný relaxačný aj kozmetický účinok. V neposlednom rade pôsobí tiež analgeticky, čo sa dá s úspechom využiť pri niektorých akútnych i chronických bolestivých stavoch.

Zamedzuje opakovanej tvorbe lymfedémov. Zvýšením prietoku lymfy odvádza toxíny z povrchových tkanív. Veľmi vhodné a účinné napr. pri ochorení úponov šliach a všemožných natiahnutiach. Vynikajúcich výsledkov sa dosahuje pri bolestiach veľkých kĺbov.

Lymfotaping využíva ako funkčný prostriedok pružnú kinezio pásku, ktorá pri správnom nalepení podporuje krvný obeh a lymfatický systém. Po celú dobu aplikácie prebieha v mieste nalepenia aj v okolí jemná lymfodrenáž, zvýšené prekrvenie a aktivácia analgetického systému.

 

Odporúčame:

* predĺženie účinku lymfodrenáže
* dlhodobá podpora lymfatického systému
* úľava od bolesti
* odstránenie opuchov
* urýchlenie regenerácie po úrazoch
* urýchlenie regenerácie po operáciách
* podporenie rehabilitačných techník
* obnovenie hybnosti končatín
* odstránenie kŕčovitých stavov
 

Kontraindikácie:

* nádorové ochorenia
* varixy (kŕčové žily)
* alergické reakcie na tejp
* nezacelené jazvy
* poranení kože
* materské znamienka, bradavice
* lupienka, ekzémy, plesne a pod.
* akútne bakteriálne či vírusové ochorenie
* horúčkovité stavy