KAVITÁCIA

 

Záujem o neinvazívnu liposukciu a spevnenie tela na trhu v poslednej dobe stúpa. Prínosom pre klienta sú hlavne bezbolestnosť, efektivita a šetrnosť ošetrení.  Avšak na dosiahnutie požadovaného výsledku je potrebných viacero sedení a “úbytok v cm” je individuálny. Výsledok ošetrenia závisí od rôznych faktorov, ako metabolizmus, dodržiavanie pitného režimu, pohybová aktivita, vek klienta resp. spôsob stravovania.

Najčastejšie ponúkaná metóda na neinvazívnu liposukciu je kavitácia. Na trhu existujú kavitačné prístroje, ktoré využívajú nízku alebo vysokú frekvenciu ultrazvuku. 

 

Kavitácia pôsobí na lokálnu adipozitu (nadmerné usadzovanie tuku v organizme, obezita ). Vytvára v medzibunkovej tekutine  implóziu mikrobubliniek tekutiny, ktoré  zapríčiňujú to, že tuková bunka v blízkosti tejto implózie nevydrží zmeny tlakov a následne praskne, pričom sa vylieva do medzibunkového priestoru.

 

Porovnajme však ponúknuté metódy kavitačného ošetrenia, t.j. nízkofrekvenčnú a vysokofrekvenčnú kavitáciu:

 

Kritéria porovnania Nízkofrekvenčná kavitácia LOFU

Vysokofrekvenčná kavitácia s vákuom WRC

 

u nás v Salón IMPOZANTE

Kavitačný účinok silný S technológiou FocusSonic silný (kvôli modulácii)
Počuteľný zvuk - dyskomfort prítomný Žiadny
Kontrola penetrácie - prieniku žiadna Kontrolovaná
Fokusovanie Je možné, ale drahá technológia Prítomný v technológii FocuSonic
Tepelný účinok žiadny Prítomný
Účinok Odbúravanie tukov Fibróza celulitída a odbúravanie tukov
Vacuum - lymfodrenáž žiadna Zabudovaná
Ošetrovaná plocha Bruco a slabiny obmedzené Všetky locality
Hĺbka penetrácie Veľká, ale nebezpečná Stredná, bezpečná

 

1. Kavitácia

 

Špeciálne vyvinutá  FocuSonic ošetrovacia hlavica prístroja Cavital®WRC zjednocuje prednosti  fokusovaného vysokofrekvenčného ultrazvuku a  kavitačnej technológie: vo vákuovom priestore ošetrovacej hlavice sa nachádza 5 zdrojov ultrazvuku, ktoré bezprostredne „ fokusuje“ na ošetrovanú plochu. Počas ošetrenia negatívny podtlak natiahne tkanivo do vákuového priestoru ošetrovacej hlavice, kde tkanivo je následne vystavené paľbe ultrazvukových vĺn. Kavitačný ultrazvuk spôsobuje ruptúru tukových buniek a následnú mobilizáciu tukov. Výsledkom je významná redukcia objemu a zlepšenie celulitídovými „hrčkami“ spôsobených nerovností.

 

2. Rádiofrekvencia

 

Rádiofrekvenčné hlavice prístroja CAVITAL®WRC  ( monopolárne, hexapolárne a podtalkové hexapolárne) pri telových ošetreniach zvyšujú rozptyl kyslíka a prehrievajú tukové tkanivo. Odpor tukových buniek v tele je najvyšší (200 ohm), preto kôli prirodzenému odporu tkaniva účinkom elektromagnetického vlnenia sa vytvára významné teplo (60-70°C), ktoré rozpúšťa tukové tkanivo. Takpovediac ich „roztápa“, ktoré následne sa odplavia cez lymfatický systém.

 

 

Účinok RF:

 

 • okamžitá kontrakcia kolagénových vlákien – vypnutie kože
 • intenzívna stimulácia kolagénových a elastínových vlákien
 • zlepšenie metabolizmu  - detoxikácia a okysličenie
 • rozpúšťanie a zmenšovanie tukových buniek

 

 

3. Lymfodrenáž

 

W-modulom vybavený CaVital ® WRC prístroj   je určený na pulzujúcu vákuovú masáž. Pulzujúci podtlak naštartuje prúdenie medzibunkovej tekutiny,  odstraňuje toxické látky a uvoľnený tuk z tkanív. Prietok miazgy sa zrýchly 40-70 násobne, cez lymfatické uzliny a lymfatické kmeňe sa dostáva do krvi a následne sa toxíny a nadbytočná tekutina vylučujú obličkami.  Jeden z fyziologických činiteľov celulitídy, medzibunkový opuch, sa  počas vákuovej masáže prístrojom CaVital® WRC prirodzeným spôsobom odstraňuje z tela.

 

KONTRAINDIKÁCIE    

 

 • Tehotenstvo
 • DVT / trombózy
 • Kardiovaskulárne choroby
 • Zranenia v dôsledku nedávnej operácii
 • Umelé kĺby
 • Ťažká forma cukrovky
 • Epilepsie, implantáty, nádory
 • Akútne ochorenia /zápalové procesy
 • Závažné bolesti hlavy
 • Kardiostimulátor