APLIKÁCIA KYSELINY HYALURONOVEJ

 

Kyselina hyalurónová je prirozdenou zložkou ľudského tela, pokožky a tkanív. V estetickej medicíne sa používa ako vysoko elastický, číry, bezfarebný, vstrebateľný, injekčne aplikovaný gélový implantát. Skladá sa zo zosieťovanej kyseliny hyalurónovej (HA). Od stupňa zosieťovania závisí hlavne rýchlosť vstrebávania implantátu.Tá je uvádzaná v rozmedzí 4-6 mesiacov, v závislosti od hĺbky aplikácie, prekrvenia tkanív, atď.

Indikáciou k aplikácii je najčastejšie sťažnosť klienta / ky na prítomnsť vrások na tvári, najčastejšie výraznej nosovo lícnej vrásky, vrásky na brade a podobne. Indikáciou k podaniu výplňového materiálu môže byť aj malá, nevýrazná horná alebo dolná pera, alebo slzné brázdy pod očami. Jednoduchšie sa dá povedať, že výplňový materiál v podobe kyseliny hyalurónovej je možné aplikovať kdekoľvek, kde chýba potrebný objem.

PRED ZÁKROKOM nie sú nevyhnutné žiadne vyšetrenia.

Aplikácia kyseliny hyalurónovej sa vykonáva tenkou ihlou nasadenou na originálnej striekačke pre aplikáciu. Do každého miesta vpichu sa aplikuje potrebné množstvo preparátu. Po vpichu sa miesto aplikácie jemne masíruje.

Klient/ka po aplikácii zostáva sedieť na stoličke a chladí miesta aplikácie chladivým gélom. Po 10 minútach chladenia môže odísť z ambulancie. Na koži po aplikácii môžu zostať mierne opuchy a mierne začervenanie. Začervenanie však v priebehu niekoľkých hodín ustúpi. Opuch po aplikácii pretrváva asi 2-3 dni. Na druhý deň po aplikácii je možné používať maskovací nedráždivý make-up. Nasledujúca kontrola na ambulancii je 14 dní od aplikácie.